Keçiboynuzu Tozu Kullanımı-Keçiboynuzu Tozu Faydaları

Keçiboynuzu pekmezi, keçiboynuzu meyvesi ve keçiboynuzu kürlerinin yanında keçiboynuzu tozu da bazı hastalıklara karşı bitkisel çözüm olarak kullanılmaktadır. Keçi boynuzu bulundurduğu yüksek şeker oranı nedeniyle çikolataya alternatif olarak gösterilmektedir. Hatta, çikolata kadar lezzetli olmasa da keçiboynuzu tozu (harnup tozu) çikolataya göre daha bazı önemli avantajlara sahiptir. Bir kaşık keçiboynuzu tozu 25 kalori ve 6 gram karbonhidrat barındırırken, aynı miktardaki çikolata tozu 12 kalori ve 3 gram karbonhidrat bulundurur. Keçiboynuzu tozunda yağ yokken çikolata tozu 1 gram da yağ içerir. Çikolata tozuyla yapılan tüm tariflerde aynı miktar keçiboynuzu tozu rahatlıkla kullanılabilir. Keçiboynuzu tozu ayrıca hamur işlerinde şekerin yerini de alabilir. Böylece hem bu maddelerin yan etkilerinden korunmuş hem de keçiboynuzu tozu faydaları elde edilmiş olacaktır.

Keçiboynuzu Tozu Nasıl Yapılır

Keçi boynuzu tozu ya da keçiboynuzu unu kurutma, öğütme ve kavurma işlemlerinin birbirin takip edecek şekilde uygulanması sonucunda elde edilir. Keçiboynuzu ağacından toplanan harnuplar güzelce yıkanıp temizlendikten sonra ilk önce kurutulur. Bu kurumuş keçiboynuzu parçaları uygun yöntemlerle öğütülüp parçalanarak toz haline getirilir. Bu keçiboynuzu tozu kavrularak kullanıma hazır keçiboynuzu tozu üretilmiş olur. Elde edilen harnup tozu keçiboynuzunun faydaları konusunda bilgi sahibi olanlar ve doğru keçiboynuzu tozu kürü ile doğal tedavi isteyenler için bulunmaz bir hazinedir.

keci boynuzu tozu

Keçiboynuzu Tozunun Kullanımı

Keçiboynuzu tozu kullanımı yukarıda anlatıldığı gibi kakao ve çikolata tozunun kullanıldığı hemen hemen her yerde onlarla aynı miktarda olacak şekilde kullanılabilir. Yine aynı şekilde pasta, hamur işi gibi yiyeceklerde şeker yerine keçi boynuzu tozu kullanımı tercih edilebilir. Bunların yanında özel olarak keçiboynuzu  kullanılarak kekler ve pasta çeşitleri mevcuttur. Bunlar hem normal tüketiminizi karşılar hem de aynı zamanda keçiboynuzu tozunun faydalarından istifade etmenizi sağlar. Keçiboynuzu tozu nasıl kullanılır sorusunun bir başka cevabı ise keçiboynuzu ile hazırlanan içecekler şeklindedir. Peki, keçiboynuzu tozu nasıl içilir? Keçi boynuzu tozu sıcak su ve zevkinize göre vanilya, kakao, kahve, meyve aromaları gibi değişik maddelerle karıştırılarak tüketilebilir. Keçiboynuzu tozu ile hazırlanan bu karışımlar hem zevkle tüketeceğiniz lezzetli bir içecek hem de doğal şifa deposu olacaktır. Keçi boynuzu tozu ne işe yarar sorusuna cevabı keçiboynuzunun faydaları ile ilgili yazımızda bulabilirsiniz. Ama keçiboynuzu tozunun en önemli faydasının cinsel gücü ve isteği artırıcı etki yapması olduğunu söylemeden geçmeyelim. Bunun yanında, keçiboynuzu tozu kilo aldırırmı diye düşünenlere de keçiboynuzu tozunun aynı miktarda çikolata tozu veya şekere göre çok daha sağlıklı olduğunu hatırlatalım. Son olarak, keçiboynuzu tozu fiyatı için de endişelenmeye gerek olmadığını belirterek keçi boynuzu tozu ile ilgili hazırladığımız yazımızı bitirelim.